De miért írunk egy aprócska szigetcsoportról, ami elszigetelten, a nagyvárosok zaja nélkül éli mindennapjait? Pontosan ezért, mert ilyen homokos strandokat, gyönyörű vízeséseket és végül, de nem utolsósorban egyedülálló kilátásokat, olyanokat, amik egy életre beléd vésődnek, már csak ritkán látsz. Egy dolgot nem árt, ha tudsz Palauról: nincs tömegturizmus. Készíts a hátizsákod, mert pár másodperc múlva elrepítünk a földi paradicsomba.
Rock-szigetek
A Rock-szigetek egyike a kötelező programoknak Palaun, 2012-ben a mini-szigetvilág Déli Lagúnája az UNESCO listája is felkerült. Olyan élmény, amiben nem igazán lesz máshol részed. Nemcsak hogy egyedi strandokat láthatsz, de az, ami a víz alatt vár, azt elég nehéz leírni. Úgy is mondhatnánk, hogy a víz alatt kezdődik az igazi szépség. Ahogy alámerülsz, eléd tárul egy élő dokumentumfilm HD minőségben. Ha nem szívesen búvárkodsz, pattanj kajakba és indulhat a móka. A Rock-szigetek így sem okoznak csalódást.
Blue Corner
Kék sarok. Akárcsak egy helyi kocsma neve lenne, de a Blue Corner egy igazi búvárparadicsom. Készülj fel 13 cápafajra, akik a gyönyörű korallzátonyok között úszkálnak színes halak társaságában. De vigyázz az áramlatokra, gyakran változnak, talán ez is magyarázza azt, miért kedvelik annyira a cápák ezt a helyet. Egy sziklaszirt végéig is eljuthatsz, ami lassan eltűnik a mélyben. Ez a legmegfelelőbb hely a búvárkodásra, mert valóban csodálatos előadásban lehet részed.
Ezzel viszont nem fejezzük be ezt a bekezdést. A Blue Corner közvetlen közelében találhatóak a Blue Holes, tehát a Kék lyukak. Ha te is víz alatti barlangokra tippeltél, akkor helyesen tetted. A barlangnak három bejárata van, amiken keresztül besütnek napsugarak. Kár lenne kihagyni.
Milky Way
Innen látható a legjobban a Tejút, de akár magadra is kenheted. Nem kell rögtön csillagászati perverzióra gondolni, a Milky Way Palaun egy lagúna, ahol a kristálytiszta tenger és a gazdag víz alatti állatvilág mellett, gyógyító fehér iszapban is lehet dagonyázni. Így már gondolhatod, hogy pont erről az iszapról kapta a Tejút elnevezést.
Jellyfish Lake
Eil Malk sziget egyedülálló az egész világon. A nagyon alacsony oxigéntartalom miatt a helyi tó egy elszigetelt ökoszisztéma, ami tökéletesen megfelel a medúzáknak. A búvárkodás jelenleg nem engedélyezett, a turisták nem igazán tettek jót az állatkáknak, de így is érdemes meglátogatni.
Ngardmau vízesés
Bár Palau legjobb látnivalói a mélyben rejtőznek, azért a felszínen is tud újat mutatni. Most észak felé vesszük az irányt, mégpedig Ngardmau felé. Kotorból fél óra kocsival és az egyik legszebb és legvizesebb látnivaló. A 37 méteres vízesést leginkább úgy élvezheted ki, ha aláállsz. A legenda szerint a vízesés valójában egy nagy egyszemű angolna feje, ami már réges-régen meghalt. A vízesés mellett nem árt megmártózni az egyik természetes medencében.
Húsvét-sziget Palaun
Az igazi Húsvét-szigetet a Csendes-óceán teljesen más részén kellene keresned, de hasonlóan lenyűgöző látványban lehet részed Babeldaob-szigetén. A földből hatalmas monolitok emelkednek ki, amiket a legenda szerint az istenek ültettek be, de ha nem igazán hiszel a legendákban, a kíváncsiságod sajnos nem tudjuk kielégíteni. A mai napig nem tudják megmagyarázni ezeket a jelenségeket. Ezeken a monolitokon álltak egykor az ún. “bai”-ok, a törzsek házai. A hely ideális lehet egy kellemes piknikre.
A legrégebbi baitt Babeldaob déli részén találod, az építmény 21 m hosszú, 6 m széles, körülbelül 100 éves és az Airai Bai nevet viseli.
Peleliu
A szigetvilág déli részén első pillantásra Pelelius egyszerű szigetét találod. De a látszat néha csal. A második világháború idején fontos stratégiai pont volt, az amerikai és a japán erők közötti harc tárgya. Ma ennek köszönhetően nemcsak egy remek múzeumot találsz, hanem egy elhagyott japán bázist és amerikai tankok maradványait is. A nehéz harc emlékei a mai napig tovább élnek, amit a lenti fotón is láthatsz.