Összehasonlításul az ötös lottón cikkünk írásakor 1,555 milliárd forint a főnyeremény, szóval ezt valahogy kétszer kéne elvinni, hogy megvegyük a Pepin-szigetet.
A sziget csomó szuper dolgot kínál, például egy saját töltésen futó saját utat, hogy ne kelljen állandóan hajókázni az 518 hektáros birtokra. Az ingatlant a híres Sotheby's Realty hirdeti, és már akad pár érdeklődő. Sokan persze nem új-zélandiak, bár egy-két helyi is feni rá a fogát.
Nem sokat tudni a tulajról, aki el akarja adni, sem arról, miért válna meg tőle. Dokumentumok alapján 1996-ban egy német iparos, Viola von Hohenzollern vásárolta meg a Pepin-szigetet potom 2 millió dollárért, 2012-es halála után pedig lánya, Olivia Hallman örökölte azt.
MIT NYÚJT A PEPIN-SZIGET?
Annyit tudni a szigetről, hogy az egész 100 százalékban magántulajdon, három kis ökokunyhó található rajta turistáknak, valamint egy hétszobás farmház további kunyhókkal. A sziget eléggé hegyes-völgyes, kis területe ellenére 400 méteres a legmagasabb pontja. Működő farm is tartozik hozzá a már említett 1900 birkával, valamint 100 marhával. Utak és ösvények hálózzák be a szigetet, amik eldugott, saját kis strandokhoz vezetnek.
A szigetet eddig nagyon környezettudatosan menedzselték, von Hohenzollern és a farmot irányító Andrew Newton 2011-ben díjat is kaptak munkájukért. Korábban a Pepin-sziget ugyanis egy túllegelt, lepukkant, kecskék által lecsupaszított hely volt, ami most tele van erdős-fás-bokros és dús füves területekkel. Mintegy 7000 őshonos fát is elültettek itt.
Mindenesetre a szigorodott törvények miatt az újdonsült befektetőnek nem lesz egyszerű dolga: mielőtt kifizetné a vételárt, a vásárlásra az állami Tengerentúli Beruházási Irodának is rá kell bólintania.