Gofri
Arany barnára sült, ropogós, de mégis rugalmas. Ez az édes csemege illata tölti be egész Brüsszelt. Vigyázat, nem minden gofri ilyen. A brüsszeli téglalap alakú, és a könnyű tésztában tökéletes négyszögletekkel teli. Legtöbbször reggelire szolgálják fel, édes öntettel és kristálycukorral szórják meg. A Liège gofri viszont ovális alakú, vastag, és meleg karamellizélt kristálycukorral fogyasztják. A gofri története a 19. századig nyúlik vissza, amikor is több belga család nyitott kis kávézót vagy standot ezzel a finomsággal. Majd lassan, más országokba is elterjedt.
Zenei fesztiválok
Belgium és a zenei fesztiválok egyszerűen összetartoznak. Márciusban a Klarafestival gazdag kísérőprogrammal. De szimfonikus és jazz koncertek, musicalek és különböző előadásokat is megtekinthetünk. Júliusban a rock és pop szerelmesei várják a Rock Werchtert, ahol ebben az évben olyan zenekarok fognak játszani, mint a Kings of Leon, a Radiohead vagy a Foo Fighters. Ugyanebben a hónapban az elektronikus zene rajongóinak is kedvez. A Tomorrowland, a dance és az elektronikus zene paradicsoma. Augusztusban a legnagyobb belga fesztivál, a Pukkelpop kerül megrendezésre.
Gyémántok
"Nyugat-Jeruzsáleme". Néhányan így is nevezik a második legnagyobb várost Belgiumban. A 15. és a 16. században virágzott a kereskedelme. Az aranykor idején rengeteg zsidó költözött ide, akik Antwerpen létrehoztak egy nagy közösséget, valamint a mai napig a városi lakosság nagy számát alkotják. Ezzel az időszakkal köthető össze a gyémánt ipar felvirágzása. A pályaudvar körül tömörülnek össze azok a cégek, amelyek a legkeményebb drágakő csiszolására szakosodtak. Ezen az utcán rengeteg ékszerbolt lelhet fel, állítólag 1500 van belőlük. Ezért nem meglepő, hogy a Gyémánt Múzeum nagy népszerűségnek örvend a turisták között, főleg a hölgyek körében.
Bonyolult államrendszer
Belgium rekordtartó is, mivel a leghosszabb időszakig működött, mint demokratikus ország kormány nélkül. 2010 és 2011 között tartott - 541 napon át, amíg meg nem alakult a belga szövetségi kormány. A belga szövetséget három közösség alkotja, nyelvi szempontból, és három régió, földrajzi elvek alapján. Mivel minden régió és közösség saját parlamenttel és kormánnyal rendelkezik (kivéve a Flandria és a flamand közösséget, akik megosztják a törvényhozó és a végrehajtó szerveket is) így az országban hat kormány és hat parlament is található.
Hasábburgonya
Még egy kérdés, amely komoly fejtörést okoz az országban. Van egy elmélet miszerint a hasábburgonya nem Franciaországból, hanem maga Belgiumból származik. De nem is fontos honnan, mert ha esetleg kedvet kapnál erre a sós csemegére, lakókocsikból és standokból nem lesz hiány. A külső ropogóság és a belső puhaság titka, hogy a belgák kétszer sütik ki.
Sör
A belga Trappist már évek óta a világ legjobb sörök ranglistáján megtalálható. Ha döntésképtelen vagy, de mellette sör rajongó is, probléma lehet a választás, mivel akár 800 féle közül is lehet. A belgák mintegy 150 liternyi folyékony kenyeret fogyasztanak el évente. A sör habja fontos szerepet játszik, valamint különböző gyümölcs ízesítésűt is megkóstolhatsz.
A helyi bárok
A sör szenvedély mellett, nagyon divatos az éjszakai kocsmázás a haverokkal. Belgium egyike azon kevés országoknak, ahol nincs meghatározva a nyitvatartási idő. Erről kizárólag a bár tulajdonosok döntenek, így sok közülük a hajnali órákig nyitva maradnak. Bruges városában látogassátok meg a Le Trappiste bárt, Brüsszelben ne hagyjátok ki a Deliriumot és Liègeben üljetek be a Le Pot au Laitbe.
Csokoládé
"Könnyű szeretni egy olyan országot, amely a csokoládéról és a sörről híres." - mondta egyszer Barack Obama. A csokoládé bonbon az egyik olyan dolog, ami miatt Belgium igazán Belgium. Amikor 1857-ben, Jean Neuhaus vegyész Brüsszelbe költözött és megnyitotta a saját gyógyszertárát, azon gondolkodott, hogyan tudná megédesíteni a tabletták ízét. Úgy döntött, hogy csokiba mártja őket. Ötvenöt évvel később az unokája Jean Neuhaus még jobb ötlettel állt elő. A tablettákat kicserélte édes töltelékre és az édességet pralinénak nevezte el. Egy másik legenda szerint, Marshal du Plessis-Praslin francia séf után, nevezték el ezt a fajta csokoládét.
Vizelő szobrok
A Manneken Pis egy pisilő fiú szobra, a dac és Belgium fővárosának különleges humorát szimbolizálja. Jeanneke Pis vagy Zinneke már kevésbé ismert, az egyik egy pisilő kislányt a másik pedig egy vizelő kutyát ábrázol. Ezeket is Brüsszel utcáin nézhetjük meg, kiegészítve a város szimbólumát.
Bizarr középkori fesztiválok
Karnevál és felvonulások történelmi középkori jelmezekben. Belgium egy olyan ország, ahova bármely időszakban is látogatunk el, garantált, hogy valamilyen zenei, művészeti, film vagy kortárs rendezvénybe botlunk. Ha érdekelnek a középkori fesztiválok (és talán egy kicsit a szürreális jelenetek) akkor nyáron és a karnevál idején itt a helyed. Sárkányok harca Mons városában, mintegy ezer ember speciális maszkokban és piros jelmezekben, "Gilles", narancsot dobáló tömeget pedig Bincheben. Geraardsbergen városában, a polgármester és a tanács tagjai hagyományosan a Krakelingen fesztiválon vörösbort isznak élő halakkal.