Az Ozone Utazás csapata indiai útján olyan különleges helyszínekre kalauzolja a nézőket, amelyeket mindenképpen érdemes megismerni, nemcsak a történetük, de egyedi építészeti megoldásaik miatt is.
Batman sötét börtöne - Chand Baori-kút (Abhaneri)
A Chand Baori-kút egy 13 emelet mély, 3500 lépcsőfokból álló kút, amely arra szolgált, hogy a száraz éghajlatú Rádzsasztánban összegyűjtse az esővizet és ezzel biztosítsa a környék a vízellátását. Annak ellenére, hogy a kút megépítésekor nem a szépség volt a fő szempont, egy remekművet hoztak létre. A különleges helyszín a filmrendezőket is többször inspirálta már, ez a hely volt ugyanis Bruce Wayne nyomasztó börtöne a Batman: A sötét lovag felemelkedése film forgatásán.
Az agrai Vörös Erőd (Delhi)
A Vörös Erőd India szuverenitásának jelképe. Eredetileg a királyi család rezidenciája volt, és közel háromezren lakták. 1947-ig, India függetlenségének elnyeréséig a Vörös Erődöt a britek katonai támaszpontként használták, a fővárost pedig Delhiből az akkori Kalkuttába (a mai Kolkatába) vitték.
A hely érdekessége, hogy olyan nagykövetek, utazók és magas méltóságok látogatták az Erődöt, akik részt vettek India történelmének alakításában. Sáh Dzsahán szultán pedig az általa tervezett Erődben halt meg, ám így is rálátott élete fő művére, a Tadzs Mahalra.
Egy víz alatti palota - Jal Mahal (Jaipur)
A Jal Mahal egy igazán különleges márvány vízipalota, amelynek igazi érdekessége, hogy csak a legfelső emeletet láthatjuk, ugyanis az alsó négy víz alatt van. Történetét nagyrészt homály fedi, azt leszámítva, hogy Madho Singh maharadzsa építette a 18. században, később pedig Madho Singh fia, II. Madho Singh kibővítette a palotát egy udvarral.
A tükrök csodája - Sís Mahal, a Tükörcsarnok (Jaipur)
A Tükörcsarnok India északi részén, az Ámbér-erődben található, Jaipur közelében, Rádzsasztán államban és a hat rádzsasztáni hegyi erőd egyikeként a kulturális világörökség része. A csarnok szerkezetében rejlik az épület különlegessége, hiszen az elbeszélések szerint elég volt egyetlen gyertyát gyújtani sötét, hideg estéken, hogy az egész csarnok ragyogjon. Így imitálták a csillagos eget a maharadzsa feleségének, aki imádott a szabadban aludni.
A Taj Mahal előfutára - Humájun mazuóleuma (Delhi)
A második mogul uralkodó, Humájun császár mauzóleuma volt az első mogul stílusú épület Indiában: az épület vörös homokkőből épült, tetejét 42,5 m magas hagymakupola fedi. Fallal körülvett kertjében csatornák kígyóznak. Humájun halálát rejtély övezi, ugyanis a muszlimok szerint leesett a lépcsőn, mikor imára sietett, a hinduk viszont úgy tartják, hogy azért esett le, mert ópium hatása alatt állt.