1. A Maldív-szigetek?
Nem kell hosszú útra készülni, és a naptejről is megfeledkezhetünk, ez a csodás hófehér homokos part valójában Seilebost Beach a Külső-Hebridákon, Skóciában.
2. A Mont Blanc?
Ez valójában a Ben Nevisen található Gully obszervatórium, a Skót-felföld Lochaber régiójában. 1344 méter tengerszint feletti magasságban az Egyesült Királyság legmagasabb pontján állhatunk.
3. Olaszország?
Jó ötlet, ez azonban a mókás Portmerion városka Gwynedd-ben, Észak-Walesben. Sir Clough Williams-Ellis 1925 és 1975 között tervezte és építtette egy hamisítatlan olasz városka stílusában.
4. Az ókori Görögország?
Nem, nem Görögország, hanem Cornwall, Anglia leg-délnyugatibb csücske. A szabadtéri Minack Színházat egy tengerbe kiugró gránitsziklán építették fel Porthcurnoban, mintegy hat és fél kilométerre Cornwall legnyugatibb csücskétől, Land’s End-től.
5. Normandia?
És nem, ez sem Normandia, hanem ismét Cornwall! A St. Michael-hegy kelta nevének jelentése „szürke szikla az erdőben”, mely még azokat az időket idézi, amikor a víz nem öntötte el a Mount öböl környékét.
6. Ciprus?
Ez a kép lehet, hogy egy mediterrán napsütéses csapdának tűnik, de valójában a Skót-felföld egyik szép partja, Achmelvich Beach. Sutherland, hogy pontos legyek.
7. Polinézia?
Nem, nem kell a Csendes-óceánig repülnünk, hogy ezt az elbűvölő zátonyos panorámát láthassuk; elég csak Cornwallig, a Lizard (Gyík)- félszigetig utaznunk. Egy kőhajításnyira Lizard falutól található a félreeső Kynance Cove, melyet a világ legszebb strandjai közé sorolnak.
8. Dél-Franciaország?
Bár a panoráma olyan, mint Provence-é, az elbűvölő kis falu bizony szintén Angliában található. A neve Cockington, és a devoni Torquay mellett fekszik.
9. Portugália?
Itt legalább a kezdőbetűk megegyeznek. Ez Porthmeor Beach, amit szintén Cornwall-ban, St. Ives-nél találunk. A mélykék tengervíz első sorban a szörfösök között népszerű.
10. Új-Zéland?
Ez a pazar kilátás a gusztusos nevű Cheddar-szurdok tetejéről tárul az arra tévedő szerencsések elé. S hogy hol találjuk? A somerseti Mendip Hills-ben. Ja, és Új-Zélanddal ellentétben errefelé nincsenek hobbitok.
11. India?
Ez a Taj Mahal-szerű épület Brighton ikonikus Royal Pavilion-ja. Három szakaszban épült György walesi herceg (későbbi régens herceg) tengerparti menedékéül 1811-ben.
12. Skyrim?
Nem, ez sem egy fantasztikus videojátékból kölcsönzött helyszín. A látványos Smoo-barlangot Durnessben (Sutherland, Skót-felföld) találjuk. Az Egyesült Királyság eme egyedülálló barlangja arról nevezetes, hogy elülső üregét a tengervíz, míg belső kamráit a csapadék alakították ki.
De azért, ha egy kicsit jobban szétnézünk e helyeken, mindegyiken felfedezhetjük a maguk angolos báját...